היי חברים

חודש מרץ התחיל לו והייתי רוצה לשתף אתכם בסיעור מוחות שהתקיים בשבוע שעבר שרלוונטי יותר מתמיד לצורה בה אנשים משקיעים סוחרים ומתחילים כל דבר חדש בחייהם , הכותרת של המפגש : איך בונים פשטות ?

כידוע לכם בחודשים האחרונים אני עובד על פרויקט חדש בתחום מערכות המסחר . נושא שקרוב לליבי ואני חושב שיכול לשנות את הצורה בה אנשים סוחרים ויותר מזה את הצורה בה אנשים מקבלים החלטות מסחר  . כחלק מתהליך הבנייה אנו מקיימים פגישות עבודה רבות שעוסקות בתכונות הראשוניות שיהיו נר לרגלי הפרויקט .

אחד הדברים היותר חשובים שניסיתי להעביר לשאר חברי הצוות שפשטות פשוט מוכרת . למצוא את הפיצ’רים המיוחדים והגרפים הפומפוזים או האינדיקטורים המתקדמים לא יעשו את השינוי האמיתי שדרוש להפוך סוחר לא רווחי לסוחר רווחי לאורך זמן . דווקא הפוך – אם תעשו רק שסביבת העבודה לא תהיה מסובכת וחלילה פשוטה ! זה יתרום הרבה יותר לשורה התחתונה .

APPLE SIMPLICITY

אז איך בונים פשטות ? מתחילים בניקיון .

סביבת עבודה נקייה . התאמה אישית . כל אחד שונה מהשני ואין סיבה שכולם יסחרו באותה תצורה . לצמצם פיצ’רים זו ברכה ! להחליט שאם יש 5 דברים שחשוב שיהיו במערכת מסחר . לדאוג שיהיו רק 5 דברים . כל המוסיף גורע !

 

איך משמרים פשטות ? מתמקדים בעיקר ולא בתפל .

אני מכיר מערכות מסחר מלפנים ומאחור . אפיינתי לא אחת מערכות מסחר . בדקתי גרסאות בטא . וכולן עוסקות בתפל ולא בעיקר . כן קראתם היטב . כולן עוסקות בתפל . דוגמא קטנה שמדגישה את העיקר היא רשימת המעקב . כל סוחר או משקיע אמור לבנות לעצמו רשימת מעקב . בכל המערכות הקיימות רשימת מעקב היא דבר אופציונאלי חלק בנו רשימות מעקב גרפיות מדהימות . חלק לא אבל כולן עוסקות בפיצ’ר הזה כאל משהו אופציונלי – יש לך נהדר . אין לך תתקדם הרי מה חשוב באמת ? עמלות ולמי אכפת אם הסוחר ירוויח אויפסיד ?  .

ובכן אצלנו זה הכרח להתחיל לסחור ולהרוויח  ולכן מי שלא יקיים לו רשימת מעקב לא יוכל לסחור . ותאמינו לי שיהיה מאוד כדאי לסוחר לבנות לעצמו רשימת מעקב כזו ולו רק בשביל לבחון את המשך השימוש במערכת הייחודית הזו .

APPLE כמשל

אפל חרטה על דגלה מספר ערכים שמשמרים חלק מהתכונות שציינתי במאמר הזה . עיצוב נקי על גבול המינימליסטי . וחווית משתמש פשוטה .

הערכים הללו הוגדרו כאסטרטגיה ולא כשינוי קוסמטי . אם אפל מחליטה על משהו היא הולכת עליו ומשקיעים מיליארדים רבים בקיומו . למה החברה הרווחית ביותר בעולם והגדולה ביותר בעולם במונחי שווי שוק מחליטה על אסטרטגיה כזו ? מדוע שאתם לא תעשו כן גם ? במסחר . בנהיגה . בכל דבר שקיים סיכוי שחייכם יהיו נוחים יותר . קלים יותר . ובסופו של דבר משתלמים יותר . ( במקרה של רכישת מוצר של אפל – לא ממש )

צירפתי מאמר שעשה עיתון הגרדיאן הבריטי שמדבר על הדברים הללו בצורה מושלמת , לחצו כאן לקריאת המאמר .

 

יש הרבה אתגרים בבניית מוצר תוכנה . הרבה דברים שנראים לך קלים לביצוע לא עומדים בציפיות . אבל העובדה כי הקשיים הללו בסוף יספקו מוצר ייחודי ופתרון של ממש עושים לנו רק סיפוק אדיר ונמשיך לעדכן במידת הצורך . אני ממשיך לומר כי דבר כזה עוד לא נראה , לא בארץ ולא בשום מקום אחר .

שיהיה שבוע מוצלח

 

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן