היי חברים

המאמר הבא הולך לפגוע באנשים וחלילה לא בפרט אלא בקבוצה של אנשים שממסחרים רגשות לכדי יצירת רווחים אישיים ומערבבים אנשים בקשית . אני לא מתכוון להתחנף לאף אחד וגם לא לענג את הקורא . אני אומר את האמת שלי ומה שאני רואה לנכון בתוך ים הדיסאינפורמציה שמתחוללת היום ברשת ובייחוד בלימודי המסחר וההשקעות . חשוב לי גם לציין שאני בעצמי מעביר קורסים ומלמד ומייצר מזה כסף . אני לא עושה את זה רק בשביל הכיף ואני מאוד נהנה . אני מרוויח מזה כסף וחשוב לי שתבינו את כוונותיי גם אם באמת אני לא אובייקטיבי . בסוף של דבר אני גם צרכן שלומד בעצמי כל הזמן .

מנטליות

 

איך מערבבים אנשים בקשית ?

 

כל קורס או הכשרה שרוצה לייחד את עצמו בשנים האחרונות מתמקד באחת התופעות המרתקות בחברה הנוכחית . הניסיון לקחת מנטליות שנלמדה ונרכשה במשך שנים ולשנות אותה בהרף עין . במספר שיעורים או סדנאות – הניסיון הזה שהרבה מדברים עליו הוא ניסיון כושל מבחינתי ויותר מכך הוא ניסיון זול ומכוער .

אני בן 33 . אני עובר טיפול פסיכולוגי מזה מספר שנים למטרות שיפור ושימור עצמי . אני עובר תהליך מטלטל מצד אחד ומענג מצד שני . מטלטל כי הנושאים והחומרים מבטאים תהליכים שהצטברו להם במשך שנים ודורשים שינוי ותיקון והתיקון קשה הוא . ומענג כי כל שינוי של תהליך שלילי הוא כיף גדול . התוצאה מענגת הרבה יותר מהתהליך .

הטיפול הזה סיפק לי פירות בטווח הארוך הרבה יותר מהטווח הקצר . בטווח הקצר שקלתי מספר רב של פעמים להפסיק אותו . לא מצאתי לו שימוש מיידי וכשלא מוצאים שימוש מיידי בחברה שאנחנו חיים בה , אנחנו מאבדים בו עניין .

בטווח הארוך כל פגישה יצרה לה תעצומות והרימה אותי הרבה שלבים קדימה . מעצורים שהיו שם הפכו לדרגות קושי . ודרגות קושי קיימות אך ורק כדי לספק לנו אתגר ורצון לצלוח אותן . בשנים האחרונות אני חווה רנסנס אמיתי ולמרות שהתחלתי לסחור במקומות הכי גבוהים אני לא פחות ממרוצה במקום הנוכחי שלי . זה לקח לי הרבה זמן ואנרגיות ומחויבות .

כמובן שהצלחה של תהליך תלויה במספר רב של גורמים ובראשם הכימיה בין המטפל למטופל וכמובן למידת המחויבות של המטופל לטיפול אבל התהליך עצמו הוא בריא ומבריא .

אבל מכאן ועד להכניס סדנאות מרוכזות ב2-3-10 שיעורים שמדברים אתכם על מנטליות וקשיים ולדחוף אותם פשוטו כמשמעו בתוך תכניות לימוד זו עוולה גדולה שחשוב לי להעביר לכם את דעתי עליה .

קורס מסחר אמור להיות קורס מסחר . הוא אמור לתת לכם כלים ותכנית סדורה לקבלת החלטות . קורס מסחר לא נועד לפתור כשלים מנטליים . את זה אתם צריכים לפתור באופן כללי עם עצמכם ועם החיים והאתגרים ודרגות הקושי שצברתם . לא קורס לא זבנג וגמרנו . לא סדנה מרוכזת לא אלון גל , ולא טוני רובינס ביוטיוב ולא סרטונים של מוחמד עלי או וויל סמית שמעוררים בכם מוטיבציה . זהו זילות מוחלט בעצמכם ובתהליך השיפור .

בכל פעם שאני רואה באנר או פרסום כזה או אחר על תוכניות לימוד שכוללות אימון מנטלי , הפסיכולוגיה של המסחר . וכל הבאזז השיווקי הזה אני מתמלא בתחושה של העצמת הכיס והרחבת הסיליבוס לשווא .

זה ברור לי ולכם שמנטליות הוא קושי אמיתי במסחר . אבל מפה ועד לפתור אותו בכמה שיעורים או אפילו לדבר ולהעביר את הזמן הנחוץ ללימוד הוא זה שגורם לאיבוד אמון בעצמכם וכמובן במערכת .

אני גם אגיד לכם משהו יותר מזה . מסחר לא מתאים לכל אחד . הרוב לא יצליחו כי הם פשוט לא בנויים לזה בברירת המחדל שלהם . אני אגיד לכם שמי שלא מצליח במסחר בברירת המחדל שלו סביר גם שלא יצליח בעוד דברים שדורשים ריכוז ומיקוד אדיר . מחויבויות וסכמתיות . ואם אתם באמת רוצים לשפר את הדברים האלה- אתם צריכים לעצור ולעזוב רגע את המסחר והכנסה נוספת ולבנות פנטזיות וחלומות על לעזוב את העבודה ולסחור מתאילנד .

קחו מחברת תרשמו את היתרונות והחסרונות שלכם . הכי אמיתי שיש בלי לקצר . נסו לשבת עם עצמכם כמה דקות ונסו להבין באמת אילו חסרונות תוכלו לעבוד עליהם בעצמכם ואילו לא . אל תשכחו גם את היתרונות כי יתרון צריך לשמר .

לימוד מסחר לא צריך להיות קל ונעים . תהליך טוב אמור להציף בכם את כל מה שקשה לכם ויהיו כאלה שהקושי הזה יהיה בר השגה ויהיו כאלה שירצו לוותר . מי שירצה לוותר זו זכותו ואף שיעור או סדנה על מנטליות לא ישנה עובדה זו .

אבל לימוד מסחר צריך להיות מסודר . מבוסס על אסטרטגיה אחת מסודרת פשוטה וקלה לביצוע  שמוכחת ונראית במשך רב של פעמים שעובדת . ואתם מוזמנים כמובן לשאול את האנשים שלמדו אצלי האם אני מדבר על העקרונות הללו בקורסים מוקלטים שאני מעביר או בהכשרות מסחר אחד על אחד  .

 

שיהיה לכולנו המשך שבוע צונן 🙂

 

 

 

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן