היי חברים

עבר זמן לא מועט מאז כתיבת הפוסט האחרון וזאת עקב לא מעט אירועים שפקדו אותי ברמה האישית . היום אני יכול לומר שאירועים אלו מאחוריי ואני כאן שוב על מנת לספק לכם את התוכן הכי מקורי שאני יכול ליצור כדי להפוך את הבלוג הזה למקור מידע אמין ומגוון .

בשבוע האחרון יצא לי לעבור על לא מעט אתרים בארץ בכל הקשור לתוכן פיננסי . הקו הבולט במיוחד הוא אי וודאות . לכתוב על אי וודאות זה כמו להגיד אני לא יודע מה לכתוב אז אכתוב על זה . איזה מין דבר זה שאנליסט כלכלי לא בוחר בקו .

קחו למשל את ביל גרוס מלך האגחים של פימקו לשעבר או אסופת האנליסטים הטכניים של הבנקים הגדולים בארה”ב . מפעם לפעם הם מעלים גרף מפחיד או חשש כזה או אחר ואוהבים לנקוב במחיר יעד מסוים . אני לא מסכים כמובן אבל אני בהחלט אכנס לקרוא את הכתבות הללו . הסיבה העיקרית היא בחירת צד – דבר שאני מצדד בו לחלוטין כגישה ראויה במערכת יחסים בין כותב לקורא .

החשש מטעות שתיזכר יוצר להרבה מאוד אנשי מקצוע לבחור בדרך הפרווה . והדרך הזו מטרידה אותי במיוחד . קחו למשל את הכתבה הזו של רונן מנחם . האיש מנהל ההשקעות והאסטרטגיה הראשי של בנק מזרחי טפחות . אם אעשה אמלק ( קיצור תולדות הכתבה ) בכותרת הראשית של הכתבה יש שאלה :

“בהסתכלות על גורמי הסיכון, האם נכון כעת לנקוט גישה דפנסיבית יותר בשוק המניות? “

. עם שאלות בכותרת נהוג לענות תשובה גם אם היא קצת מורכבת עדיין יש לענות עליה בכן או לא .

אני לא יכול לקבל תשובה כמו השאלה מורכבת מדי . אם השאלה הייתה מורכבת מדי היא לא הייתה צריכה להישאל . כמו למשל ” האם יש אלוהים ? ” יש הרבה מאוד שאלות שהתשובה עליהן שקולה לקריאה בקפה או לבסיס אמונתי כזה או אחר .

אי וודאות

הרבה אנשים פונים אליי בהרצאות או בוובינרים שאני מקיים כמו זה האחרון שקיימתי על מצב השווקים ועל דרכים יצירתיות לסחור באופציות על תבניות טכניות . ושואלים אותי איך אתה יכול להכריז כבל עם ועדה כי אתה מעריך שהשווקים ימשיכו לעלות .

לאנשים באופן כללי קשה עם נקיטת דעה כלשהי . הם נותנים לזה מיד את המשפט “הנבואה ניתנה לשוטים”  . אבל אני לא נביא ואני מאוד רחוק מזה . אני פשוט קורא את התמונה . מסתכל על העיקר ומצמצם את התפל והכי חשוב אני בוחר בצד כלשהו .

למזלי הצד הזה בינתיים עושה אחלה עבודה בשנים האחרונות אבל גם אם לא היה עושה לא הייתי רואה בזה כישלון כי אם טעות וטעות היא אף פעם לא כישלון . אוסף של טעויות יכול בהחלט לייצר כישלון .

למלא את הרשת בכתבות שכל תפקידן הוא לייצר SEO ומילוי תוכן חסר כל תכלית ושורה תחתונה מייצר אצלי הרבה אנטגוניזם כלפי הכותב שאמור להיות מאוד ברור בתוכן שהוא כותב לקוראים שלו .

עד המאמר הבא שיהיה לכולנו המשך שבוע נעים

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן