היי חברים

לא אחת אני מדבר במפגשי משקיעים והרצאות שאני מעביר על החיבה היתרה שלי לג’ף בזוס . קפיטליסט חסר תקנה שרואה את העולם בעיניים שונות ואגרסיביות למדי .

חיבתי לבחור בעיקר מגיעה דרך העקביות בכל השקעה והשקעה שהוא עושה בין אם זה דרך החברה הציבורית שלו אמזון ובין אם זה דרך השקעות פרטיות .

במאמר  שפירסם martketwatch היום ובעזרת אתר visual capitalist  , הוצגה האימפריה של ג’ף בזוס במלואה ומאפשרת לנו המשקיעים להיחשף לסוג החברות שמעניינות את האיש השלישי בעושרו בעולם .

בשקף הראשון ניתן לראות את החלוקה שבין האחזקות של אמזון הציבורית לבין האחזקות שג’ף בזוס עצמו מחזיק .

ג'ף בזוס

בשקף הזה ניתן לראות השקעות מעניינות למדי בפורטפוליו ההשקעות של בזוס כדוגמת ההשקעה “המינורית ” של מיליון דולר בגוגל בשנת 1998 או ההשקעה הנאה בAIRBNB על סך 112 מיליון דולר ב2011 . וכמובן השקעה בUBER על סך 37 מיליון דולר ב2011 . לא צריך להוסיף כי ההשקעות הללו הניבו החזר אדיר . ג'ף בזוס

 

בשקף האחרון ניתן ללמוד על ההשקעות של אמזון במשך השנים שמראות לכם עד כמה הרכישה של Whole Foods היתה חריגה בהיקפה . הדבר היותר מעניין ובולט בכל השקפים שהוצגו הוא ההחזר עם השנים על ההשקעות הללו ומעבר להחזר עצמו ניתן ללמוד על הסינרגיה העסקית בין כל רכישה לאסטרטגיה של אמזון להשתלט אט אט על דרכי הקניות שלנו .

ג'ף בזוס

לסיכום כשמסתכלים על הגרף של אמזון מבינים למה חברה מציפה ערך כה רב למשקיעים שלה . היום קל ונוח לומר שמכירות אונליין הם הדבר הכי חם אבל מי חשב ככה לפני 17 שנה ? כמי שעוקב אחרי גרפים של תנועות רוכשים באתרי מכירות אונליין ועל הפוטנציאל הנוסף הבלתי נדלה ניתן להעריך בסבירות גבוהה שאמזון תמשיך להוביל בשוק זה .

ג'ף בזוס

 

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן