היי חברים

2016 הסתיימה עם מפץ הבנקים הגדול ונראה ש2017 הולכת להמשיך בטרנד הזה . הייתי רוצה לנתח את מצב הבנקים הגדולים בארה”ב מנקודת מבט טכנית וכלכלית לקראת אפשרות השקעה באחת מן המניות או בסקטור כולו דרך מגוון רחב של תעודות סל . אז בואו נתחיל !

תשואות

ראשית אציג גרף תשואות במפץ הגדול שהחל מבחירתו של טראמפ ב8.11.16 של מניות הבנקים הגדולות : JPM , MS, WFC, BAC, C .

הבנקים הגדולים בארהב

המניה המובילה בתשואות היא  בנק אוף אמריקה , סימבול  BAC . הסיבה לכך פשוטה מאוד – המפץ הגדול שהחל בבחירתו של טראמפ מתייחס בעיקר להגדלת האשראי הצרכני והעסקי . הפחתת הרגולציה בתוך ארה”ב והעלאת הריבית בצורה מתונה אך מתמשכת . כל הנתונים הללו מספקים לבנק אוף אמריקה את החיזוק הטוב ביותר לעלות בשיעור משמעותי שכן עיקר עסקיה הם בתחום הבנקאי המסורתי בתוך ארה”ב . בניגוד לבנקים אחרים שיש להם מיקוד עסקי בתתי תחומים כמו השקעות בJPM ומורגן סטנלי , וסיטיבנק שמפוזרת ברחבי העולם ועד וולס פארגו שממוקדת בתחום המשכנתאות .

התשואה של המניה בטווח הזמן הזה היא כ20% . אפשרות לראות את המקום השני בסיטיבנק שעומדת על 14% שגם למרות היותה בעלת פריסה גאוגרפית היא עדיין מתמקדת בלב ליבו של הצרכן האמריקאי הפשוט והוא מהווה את מרבית מפעילותה העסקית .

יחסים פיננסיים

הבנקים הגדולים בארהב

בתרשים ניתן לראות מספר פרמטרים מעניינים שתומכים בתנועות השוק . ראשית הבנקים שמחלקים הכי הרבה דיבידנדים הם הבנקים שחשופים לפעילות עסקית של השקעות ונדלן . במקרה הזה ניתן לראות את 3 האחרונות בתרשים :

JPM ומורגן סטנלי עם פעילות בתחום ההשקעות . וכמובן את וולס פארגו שחשופה לשוק הנדלן עם המשכנתאות .

לעומת זאת דווקא הבנקים שצמחו בשורת הרווח ( EPS ) למניה בשיעור הגבוה ביותר היו מניות הבנקים המסורתיים BAC . C .

שלב הסיכומים

אתם יושבים בבית או ברכבת וקוראים את הכתבה ומנסים להגיע לשורה התחתונה . איפה משקיעים ?

לשאלה הזו יש הרבה תשובות . כאשר בוחרים במניות סלקטיביות מגדילים בהחלט את הסיכוי לתשואה אם כי בצורה ישירה גם מגדילים את הסיכון . אחת הדרכים היותר מקובלות להשקיע בסקטור שאינו ידוע לנו מה יהיה תת הסקטור המוביל היא להשקיע באמצעות תעודות סל ETF בארה”ב . למשקיע יש הרבה מאוד אפשרויות להשקיע בסקטור הפיננסים . בעצם קיימות 34 תעודות סל על הסקטור הזה ולינק לכל התעודות הרלוונטיות נמצא כאן .

מי שבכל זאת רוצה להתמקד בתעודות הגדולות ביותר שווה שיבחן את שתי התעודות הללו : XLF שהיא תעודת סל על סקטור הפיננסים בכללותו והן כוללות בתוכן גם את מניות הבנקים וגם מניות פיננסיות אחרות כמו ביטוח וברוקרים . תעודת סל יותר ממוקדת לבנקים נקראת KBE והיא כוללת חשיפה לבנקים בלבד וכוללת בתוכה גם בנקים מסחריים וגם בנקים להשקעות .

צירפתי גרף יחסי של KBE מול XLF בו ניתן לראות בבירור את תשואת היתר של סקטור הבנקים שמסודר בצבע אדום לעומת הכחול של סקטור הפיננסים .

תעודות סל

גילוי נאות

אני מחזיק בתיק ההשקעות שלי במניית סיטיבנק כאחזקה אסטרטגית . בנוסף אני מתעניין בחשיפה לסקטור הבנקים שכן אני מאמין שנשיא רפובליקני חזק עם רוב מוחלט בקונגרס יכול לעשות רק טוב למניות הבנקים המסחריים .

נתראה במאמר הבא

 

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן