הופעת Spinning Tops במהלך עליות או ירידות

 

הבא נבחן את שילובם של SPINNING TOPS בקונטקסט של מהלך מגמת עליה או ירידה :

במגמת עליה, למרות המשך עליית מחירי המניה, יש מקום להתייחס לצורתם של הנרות המרכיבים את מגמת העלייה. צורתם של הנרות רומזת עד כמה יציבה המגמה ונותנת אינדיקציה חשובה מאוד בנוגע למומנטום של גל העליות. נרות בעלי גוף ארוך וירוק יעידו על עוצמה חזקה של מגמת העלייה. הופעתם של נרות בעלי גוף קטן (אדום או ירוק) כהמשך למגמת עליה (בעיקר עליה חדה) תתריע על זהירות נדרשת מצד השוורים בשל איבוד מומנטום של המגמה הנוכחית (השוורים כבר לא בשליטה מלאה למרות המשך העליות). אין זה אומר כי נדרשת יציאה מיידית מעסקת LONG, אך הדבר בהחלט מעיד על הצורך “להיות עם היד על הדופק” ולחוש את המשך תנועת המחיר בדרך של “כבדיהו וחשדהו” ואולי אף להקטין חשיפה למניה, להדק נקודות STOP לעסקה וכדומה.

SPINNING TOPS במגמת עלייה הם ברי חשיבות במיוחד בהופעתם לצד רמת התנגדות היסטורית כלשהי (חולשת השוק אף תהיה ברורה יותר כאשר יופיעו SPINNING TOPS מספר פעמים לצד רמה זו). בשלב זה יש לצפות אולי אף לתפנית (Reversal) כלשהי במגמת העלייה. ומה לגבי נפח מחזורי המסחר? גם לו חשיבות ניכרת. בהיווצרם של SPINNING TOPS המלווים בנפח מסחר גבוה במיוחד במהלך עליה חדה יש לבחון את העניין בחשדנות, שהרי אמנם הדבר מעיד על קונים רבים אך יש לזכור כי באותו אופן נכנסו לפעולה גם מוכרים רבים ויצרו היצע רב למניה הנסחרת.

במגמת ירידה, נרות בעלי גוף ארוך ואדום יעידו על עוצמה חזקה של מגמת הירידה ואילו הופעת נרות בעלי גוף קטן (אדום או ירוק) יתריעו על זהירות נדרשת מצד הדובים בעקבות מומנטום הולך ונחלש של מהלך הירידות. בהופעתם של SPINNING TOPS לצד רמת תמיכה, יש לצפות גם לתפנית כלשהי במגמה.

לסיכום, SPINNING TOPS במהלך מגמת עליה או ירידה עשויים להעיד על עייפות המהלך. ההמשך יכול להיות דשדוש קל ואתנחתא לפני המשך המגמה הנוכחית, או לחילופין, תפנית במגמה.

 

19

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן