היי חברים

מפעם לפעם אני מרשה לעצמי לפזול לשוק המקומי . במיוחד כשאני מחפש השקעות ערך שישכבו בתיק לאורך זמן . מי שמתעניין בפרמטרים ובשיטות המלאות בהן אני משתמש להשקעות ערך מוזמן לרכוש את הקורס שלי .

לבינתיים אני מצרף מספר גרפים של חברה שאני עוקב אחריה זמן מה ומכניס אותה למדור השקעה במבחן  . אני חוזר לא מדובר באחזקה לטווח קצר ולכן קחו זאת בחשבון .

החברה היא סנו

פעילות החברה, סנו-מפעלי ברונוס בע”מ, והחברות המאוחדות שלה מתמקדת בארבעה תחומים עיקריים, כדלקמן:

– ייצור, שיווק, מכירה והפצת מוצרי ניקוי ואחזקת הבית ביניהם דטרגנטים, אבקות כביסה ומוצרי עזר לכביסה, מוצרים לטיפול באריגים ובשטיחים, מבשמי ומטהרי אוויר, מוצרים לחידוש ואחזקה וקוטלי חרקים ומזיקים. – מוצרי נייר: ייצור, שיווק, מכירה והפצת חיתולים לתינוקות ולמבוגרים, ומוצרי נייר ביתי שונים כגון נייר טואלט, ממחטות, מפיות ומגבות מטבח. – ייצור, שיווק, מכירה והפצת מוצרי טואלטיקה לטיפוח והגיינה אישית כגון שמפו ומוצרי טיפוח לשיער, תחליבי רחצה, אל סבון נוזלי, קרם גוף, דאודורנטים ומוצרי ספא, מוצרי טיפוח לתינוקות, משחות שיניים ומי פה.

מוצרים שונים אשר אינם נכללים בתחומי פעילותה האחרים, והמשלימים לתחומים אלה. כמו כן נכללים בתחום זה שיווק ומכירה של חומרי גלם (בעיקר בתחום הכימיקלים) וכן ייצור, שיווק ומכירה של מוצרי מזון יבש.

סנו ניתוח טכני

סנו

 

המניה נסחרת בתוך משולש מתכנס (( תבנית טכנית שמעידה על ירידה בתנודתיות ) והמעניין הוא שהיא נסחרת על ממוצע 200 ( בקו אדום ) . בראותי חברה שהמניה שלה נסחרת בתצורה הזו אני בהחלט מכניס אותה למעקב לרכישה . אם כי חשוב לציין כי הפרמטר הטכני פחות רלוונטי בעיניי ברגע שאני רואה חברה טובה שמתאימה להשקפת העולם הכלכלית שלי .

סנו בעלי עניין

אחד הפרמטרים הבאים שאני שם דגש בהשקעה בארץ וגם על זה עשיתי שיעור בזמנו הוא אחוז אחזקות בעלי העניין . שימו לב לנתון זה בסנו 77.48 אחוז מהבעלות בחברה נמצא בידי בעלי עניין . עכשיו תחשבו על הנתון הזה ותחשבו על דיבידנד שהוא פרמטר מוביל ברכישה של מניה מבחינתי להשקעה ארוכה . הדיבידנד בסנו עומד נכון לכרגע על 5% שנתי.

‏‏סנו בעלי עניין

סנו  דוחות כספיים

בעודי מנתח חברה תעשייתית כמו סנו אני רוצה לראות שיפור ברווחיות ולאו דווקא שיפור בשורת ההכנסות . אני מזכיר לכולם כי סנו היא חברה לה נתח שוק משמעותי ממילא בשוק הכימיקלים לצרכן ולכן הסבירות כי החברה תגדיל את המכירות שלה בצורה משמעותית לא עומדת בקנה עם המציאות .

שימו לב לתרשים שצירפתי שמציג את שורת ההכנסות שדיי עומדת שטוח ביחס שנתי אבל את שורת הרווח התפעולי והרווח הנקי שצומח משנה לשנה בצורה משמעותית . זה סימן טוב להנהלה חזקה .

סנו דוחות

חשוב לציין לסיום כי אחזקה במניה לטווח ארוך מחייבת עבודה נכונה עם המרכיב המנייתי . לא מספיק לרכוש חברה טובה ולשים בה כסף . צריך לדעת בדיוק כמה כסף וכמה ממנו לשים במניה בודדת . על דברים אלו וכמובן ניתוח עומק בקורס השקעות ערך שאני מעביר . לפרטים ניתן ליצור איתי קשר בעמוד צור קשר .

נקנח עם שיר כהרגלנו והפעם צמד הקובי רכט ואושרת עם קלאסיקה ישראלית כמעט כמו סנו .

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן