היי חברים

השבוע יצא לי לעקוב אחרי אחת המניות היותר אהובות עליי לשורט בשנתיים האחרונות וזוהי גופרו . דיברתי עליה בפוסט קודם בעסקת פוט שעבדה יפה בעזרת עבודה מאוד פשוטה אבל הפעם החלטתי לדבר על משהו מרתק שקרה בשבוע האחרון בהקשר הכלכלי של חברת המצלמות הייחודית הזו .

התמונה של גופרו מתחילה לעודד

 

מייסד החברה והמנכל המכהן שלה ניק וודמן . הציג תחזית מאוד חזקה לרבעון הקרוב אבל יתרה מזאת ציין כי הוא הולך לקצץ 19 אחוז מכוח האדם בחברה . ולקצץ 200 מיליון דולר בהוצאות התפעוליות של החברה . לעובדה כי החברה מעלה תחזיות בד בבד יחד עם קיצוץ חד בשומן של החברה מאוד מאוד מעודד אותי .

ניתוח כלכלי

שימו לב לתרשים שצירפתי מגוגל שמציג את ההוצאות התפעוליות של החברה בהתייחסות שנתית . שימו לב לדוחות שהיו ב2013 וב2014 ואז לשינוי הקיצוני ב2015 וכמובן ב2016 . זה בסופו של דבר היה בעוכריה של החברה . אין לי שום בעיה שחברה תגדיל את ההוצאות התפעוליות שלה . הדבר הכי חשוב לי שלאותן הוצאות תהיה תרומה בקורלציה ישירה לרווח . ואם אין קורלציה ישירה התגובה של ההנהלה צריכה להיות מהירה . אפשר לראות בצורה מאוד ברורה בקובץ הזה שצירפתי שכבר בסוף 2015 החברה ראתה שהגדילה במחקר ופיתוח לא העלתה אלא הורידה את הרווח התפעולי . אז למה להתעקש לעשות משהו שלא עובד ?

גופרו

אני חוזר על זה בכל הזדמנות שיש לי ובעיקר בקורסים לניהול תיק השקעות  רווח נקי זו פונקציה של תחבולה שניתן לקיים . רווח תפעולי זה הדבר האמיתי כי הנל מציג לנו את הירידה או העלייה ביכולת של ההנהלה לקצץ הוצאות שלא תורמות לשורה התחתונה . הרי אותן הוצאות התקבלו בידי אותם מקבלי החלטות . אם מקבל ההחלטות מחליט לקצץ הוא בעצם אומר דבר אחד מאוד פשוט ” אני נכשלתי ” אבל הוא גם אומר משהו עוד יותר חשוב . ” אני נכשלתי . ועכשיו אתקן ! ” .

זו מבחינתי הצהרה שאני כמשקיע מאוד אוהב . לא בהכרח זו תהיה החלטה שתייצר עתיד טוב יותר לרווחיות החברה . אבל זו בהחלט סנונית שמראה כי סטגנציה לא באה בחשבון .

שימו לב לראיון של ניק וודמן בו הוא עומד מול המצלמות ומציג את הכישלון שלו . בהרבה מאוד מקרים תראו מייסדים ומנכלים עם אגו שמאשימים את השוק . את האנליסטים . את הלקוחות . ראה ערך ( טבע ) אבל פה ניק וודמן שם את הכול .

הראיון הייחודי של ניק וודמן מייסד גופרו

ניתוח טכני

גרף יומי . המניה שברה רמת תמיכה סופר משמעותית שהחזיקה 3 פעמים בפרק זמן של שנה . רמת 8.6 דולר . היא רמה שממנה יכול בהחלט לצאת מהלך עליות משמעותי . הוספתי גם קו מגמה יורד שאוסף את השיאים היורדים והמתכנסים .

גופרו

הרכישה אצלי לא תהיה בכמות גדולה מדי ותעשה באמצעות אופציות . מי שמעניין אותו לדעת איך אני מתכוון לעשות את זה מוזמן לרכוש את קורס האופציות שלי בו אני מסביר שיטה ייחודית ופשוטה איך לוקחים את כל המידע ומפיקים ממנו טרייד עם רמת סיכון מאוד נמוכה ( הכול יחסי ) . מי שמעוניין לקחת את הידע הכלכלי שצבר או הידע הטכני שצבר ורוצה להעביר את זה למסחר באופציות על מניות מוזמן להשאיר הודעה בעמוד הצור קשר על מנת לרכוש את הקורס המוקלט במחיר מאוד מיוחד ומשתלם .

עד אז שיהיה בהצלחה לכולנו ושבוע מסחר מוצלח

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן