כמו תמיד קצת על החברה

טוויטר הינה רשת חברתית אשר מאפשרת למשתמשים לפרסם סטטוסים קצרים, לשתף תמונות ווידאו ועוד. טוויטים, או ציוצים, מוגבלים ל-140 תווים של טקסט. בנוסף, טוויטר מאפשרת למשתמשים ליצור, להפיץ ולגלות תכנים חדשים כולל מעקב אחרי משתמשים אחרים ועוד. בין היתר טוויטר פופולארית ושימושית בקרב סלבריטיז, עיתונאים, קבוצות ספורט, בכירי ממשל, חברות מדיה ועוד.

מה היה ברבעון הקודם ?

הכנסות החברה הסתכמו ב-479.08 מיליון דולר לעומת 242.68 מיליון דולר בשנה שעברה. החברה רשמה רווח נקי בסך 79.32 מיליון דולר לעומת רווח של 9.77 מיליון דולר לפני שנה. הרווח למניה הסתכם ב-$0.12 לעומת רווח של $0.02 בתקופה המקבילה הקודמת.

דוחות חזקים מאוד ביחס לצפי האנליסטים המוקדם שהיה דיי פסימי לגבי החברה ובמיוחד לגבי ההנהלה שלה בראשות דיק קוסטלו .

ג’וזף קרינקורן אחד מהמומחים בארה”ב לכל הקשור לsocial media התייחס בכתבה שפורסמה בביזפורטל לאחר הדוחות נהדר לכל הדברים הטובים שקורים בטוויטר לאחרונה .

“פוטנציאל הצמיחה של טוויטר הוא עצום, במיוחד במדינות מחוץ לארה”ב, טוויטר הוכיחה שהמודל העסקי שלה עובד מצוין והוא צפוי להניב לה הכנסות ורווחים גדולים עוד יותר בטווח הארוך”.

טוויטר הושפעה כמעט לחלוטין מעלייה בכל הפרמטרים בתחום הפרסום של החברה. מחיר קליק על מודעות עלה בממוצע ב-10% ובמקביל נרשמה עלייה של כ-70% ב-Ad engagement כשהמשמעות היא שטוויטר מפרסמת יותר עבור הלקוחות שלה.

גרינקורן ציין כי החדשות הטובות לעתיד של טוויטר הן משיתופי פעולה עם מספר חברות מרכזיות מתחום החיפוש והתוכן. החברה המהותית ביותר שטוויטר חתמה איתה לאחרונה על שיתוף פעולה היא גוגל ששולטת כיום בכ-75% משוק החיפוש האמריקני שלה בלבד יש 12 מיליארד חיפושים בחודש. עמודים רלוונטיים בטוויטר צפויים להיכנס באופן אורגני לשורות החיפוש של גוגל, דבר שאמור להגדיל משמעותית את השימוש בטוויטר מצד הגולשים של גוגל. טוויטר תיהנה גם מהגדלה של עוגת הפרסום של גוגל. בניגוד למערכת הסגורה יחסית של פייסבוק, טוויטר אמורה לצאת החוצה לכלל משתמשי האינטרנט בעולם בהתאם לנושא הרלוונטי.

חברות נוספות שמשתפות פעולה בתחום הפרסום הן יאהו יפן ופליפבורד. גרינקורן מעריך כי טוויטר תחתום על עסקות נוספות לשיתופי פעולה עם חברות כמו באיידו – מנוע החיפוש הגדול ביותר בסין, בינג של מיקרוסופט ו-AOL. בסין פוטנציאל הצמיחה במיוחד בהתחלה יהיה מעט מוגבל בשל הצנזורה הסינית אך בסופו של דבר, השוק הסיני עצום ויש בו פוטנציאל צמיחה גדול במיוחד.

אנליסטים ומשקיעים לא באמת הפנימו את צמיחת עולם האינטרנט והחיבור של המשתמשים לרשת בכל זמן ובכל מקום. כבר היום יש כ-3 מיליארד משתמשים באינטרנט ברחבי העולם, מדובר בעלייה של כ-6.5% לעומת השנה שעברה כשיותר ויותר משתמשים ממשיכים להתחבר לאינטרנט במדינות מתפתחות כשבראשן סין והודו. מדובר כאן בקצב גידול המאפשר צמיחה לכל חברות האינטרנט והמדיה החברתית מעבר לגבולות הקיימים כיום. גרינקורן מעריך כי שיתוף הפעולה של טוויטר עם גוגל חשוב לטוויטר לא רק בשל השליטה של גוגל בשוק האמריקני, אלא גם בזכות הגישה של גוגל לכלל העולם. שיתוף הפעולה הזו צפוי בעתיד ליצור אפיק הכנסה חשוב נוסף ממפרסמים במקומות אחרים בעולם מחוץ לארה”ב. להערכתו, שיעור המשתמשים האקטיביים הקבועים בטוויטר גם הוא צפוי לעלות ברבעונים הקרובים, דבר שיעלה את ערך הפרסומות בטוויטר וכך גם את המחיר שלהן למפרסמים.

טוויטר בגרפים

מספר המשתמשים הפעילים בטוויטר על פי דוחות החברה ברבעון האחרון עומד על 288 מיליון משתמשים – גידול של 4 מיליון יוזרים מהרבעון הקודם שעמד של 284 מיליון . בגרף הבא ניתן יהיה להתייחס לשיעור הצמיחה של אותם יוזרים ביחס לשנים עברו .

statistic_id282087_number-of-monthly-active-twitter-users-as-of-4th-quarter-2014

גרף מעניין נוסף שהשגתי לכם הוא לגבי אחד הנתונים הכי מעניינים בדוחות של טוויטר ובכלל בדוחות של חברות מסקטור הsocial media . וזה הuser growth – שיעור צמיחת המשתמשים האקטיביים.

ניתן לראות כי במקרה של טוויטר – בדוחות הרבעון הרביעי של 2014 קיבלנו את נתון הצמיחה הקטן ביותר מאז הוקמה החברה . ולמרות זאת המניה טסה בעיקר בגלל המעבר לרווח ויצירת הכנסות מהמנויים הקיימים . הנתון השלילי הזה יכול להיות קטליזטור מאוד חזק דווקא לעליות ברבעון הקרוב שכן לאור הסכמי השתפ הרבים שטוויטר חתמה עליהם המספר הזה הולך להיות הרבה הרבה יותר גדול..

twitter-mau-q414

גרף אחרון מציג את שיעור צמיחת המניה של טוויטר ביחס לשאר רשתות המדיה החברתית : פייסבוק . לינקדין . וגוגל . בשלושת החודשים האחרונים .

טוויטר מובילה בראש עם עלייה של 32% הרבה מעל לינקדין במקום השני עם 19% .
filename

השורה התחתונה – האם טוויטר שווה קנייה ?

מאז פרסום הדוח האחרון בתחילת פברואר השנה – המניה גמעה מהלך עליות מרשים של 23% כאשר לעניות דעתי זו רק ההתחלה . מחירי השיא בה המניה בילתה בשלהי 2013 של 70 דולרים בהחלט נראים באופק וכי החברה לראשונה מזה זמן רב מתחילה להראות קבלות .תזמון הרכישה צריך להיות בהתאם לתיקון טכני שהמניה תבצע אם בכלל . עדכונים על כך יישלחו למנויים .

טוויטר מדווחת ב5.5.15 לאחר המסחר .

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן