מי מוביל את מהפכת הדור החמישי

accessibility-3570138_1920

תארו לעצמכם שיש לכם מצב בריאותי הדורש בדחיפות ניתוח, אך הוא יכול להתבצע רק על ידי כמה רופאים מומחים אשר אינם נמצאים בשום מקום קרוב אליכם. מה אם הם היו יכולים לנתח אתכם מרחוק, כלומר אפילו אם אתם חולים מכדי לנסוע, הניתוח עדיין אפשרי? או תארו לעצמכם לנסוע ברכב שנוהג בעצמו, שמנווט ללא מאמץ ברחובות סואנים. ואתם בטוחים בידיעה שמערכות הניווט והחיישנים המתקדמים שלה יכולים לקבל ולפעול על נתונים באלפית השנייה.

בפשטות רבה עוד יותר, סביר להניח שאתם יכולים להוריד סרט באיכות מקסימלית בחצי שעה אבל מה אם זה ייקח רק כמה שניות? כל הדברים האלה, ורבים אחרים, עלולים להפוך למציאות היום יומית שלנו עם הכוח של אינטרנט בדור החמישי.

ניתן לחזות שטכנולוגיית הדור החמישי תביא למהפכה בכל דבר, החל מבריאותנו ורווחתנו ועד תהליכי תחבורה וייצור.

קצת מספרים

הדור החמישי משתמש בתדרי רדיו גבוהים יותר בכדי להשיג מהירויות של עד פי אלף מהר מקודמו הדור הרביעי כאשר הורדת סרט של שעתיים הייתה נמשכת 26 שעות ב- דור השלישי ו- 6 דקות ב- דור הרביעי. עכשיו זה ייקח רק 3.6 שניות ב-דור החמישי

הבדל גדול נוסף הוא מספר המכשירים בהם הדור החמישי יכול לתמוך. רשתות הדור הרביעי הנוכחיות תומכות בסביבות 4,000 מכשירים לקילומטר רבוע. לשם השוואה, הדור החמישי יכול לתמוך בעד מיליון.

אבל אולי ההבדל המשמעותי ביותר עם הדור החמישי הוא קשור למשהו המכונה לטנסי – הזמן שלוקח לקבל תגובה למידע שנשלח. עם זמני ההשהיה הנמוכים משמעותית, טכנולוגיית הדור החמישי תעזור לספק רשתות סלולריות המאפשרות לנו לעשות דברים חדשים לחלוטין, ולא רק לשפר את מה שאנחנו כבר עושים.

האפשרויות כוללות רובוטים מתקדמים של מפעל, מכוניות בנהיגה עצמית ומשימות אחרות הדורשות תגובה מהירה – כל התחומים שבהם רשתות הדור הרביעי הנוכחיות נאבקות או לא מצליחות להסתדר בכלל.

מי מוביל במירוץ הפטנטים?

למרבה ההפתעה ארצות הברית לא נמצאת בראש המחנה המוביל את כל הקשור למחקר ופיתוח של טכנולוגיות הדור החמישי. דווקא סין היא זו שנמצאת בהובלה באמצעות חברת הווואהי שמובילה את הטבלה של בעלות על פטנטים שקשורים לטכנולוגיית הדור החמישי. מיד אחריה נמצאת סמסונג הקוריאנית.

מצרף טבלה של חברת המחקר סטטיסטה שמסדרת לנו את החברות המובילות בתחום הזה שעדיין רחוק ממיצוי

על אלו חברות כדאי לעקוב ?

מוקדם עדיין להחליט כי החברות האסייתיות יהיו אלה שירוויחו הכי הרבה מהטכנולוגיה.סביר שהחברות שיהנו הכי הרבה הן לאו דווקא אלו שיבנו את הטכנולוגיה כי אם אלו שיהנו מהשירותים שהיא מספקת. הגיוני כי חברות הפאנג הגדולות פייסבוק אמזון גוגל נטפליקס ואפל ימשיכו להנות מהשינויים הטכנולוגיים האלה אבל בכל זאת מי שמאמין בטכנולוגיה לדעתי צריך לחשוב להכניס שתי חברות לרשימת המעקב שלו.

חברת קוואלקום עוסקת בפיתוח,ייצור ושיווק שבבים וטכנולוגיות לתקשורת סלולארית דיגיטאלית. פעילות החברה כוללת ייצור מעגלים משולבים ופיתוח תוכנות המאפשרות תקשורת קול ונתונים, יישומי מולטימדיה ומוצרי GPS עבור יצרני יחידות נישאות ותשתיות ברחבי העולם; מתן זיכיונות שימוש בטכנולוגיית ה-בדור החמישי תמורת תמלוגים; מתן שירותי תקשורת לוויינית והודעות וכן תמיכה למתן שירותים ויישומים. קוואלקום הוקמה ב-1985 ומרכזה בסן דייגו, קליפורניה.

החברה נסחרת בשווי של 170 מיליארד דולר ויש לה 41 אלף עובדים ברחבי העולם כולל ישראל כאשר מתחילת השנה התשואה שלה עומדת על 79 אחוז

>חברת מארוול עוסקת בפיתוח וייצור רכיבים מוליכים למחצה הכוללים מעגלים אנלוגיים משולבים, מעגלי אותות משולבים ומעגלים ומעבדי אותות דיגיטאליים. קו המוצרים כולל רכיבים לאחסון, מיתוג, קליטה וחיבוריות למחשבים אישיים, בקרי תקשורת, שערי רשתות, רכיבים לניהול צריכת מתח חשמלי ורכיבים המשמשים לתקשורת בפס רחב. מוצרים אלה משולבים במגוון יישומים עסקיים, מוצרי אלקטרוניקה ותשתיות רשתות ומאפשרים ללקוחות החברה לאחסן ולהעביר נתונים דיגיטאליים

החברה בשווי שוק של 30 מיליארד דולר ולה 5600 עובדים כולל בישראל. מתחילת השנה החברה הוסיפה לערכה 63 אחוז

מצרף גרף של המניה בשנתיים האחרונות

\

לסיכום

טכנולוגיית הדור החמישי כבר כאן והיא נכנסת יותר ויותר לחיינו ככל שחברות הטכנולוגיה הגדולות יאמצו אותן. תחזרו לפסקה הראשונה של המאמר ותבינו שהדבר בלתי נמנע ולמרות העליות הגדולות שהתבצעו בשנה האחרונה במניות של החברות שציינתי כאן סביר שזה לא ייפסק כאן.

במידה ואתם רוצים לדעת איך לנתח את החברות הללו לעומק אני מזמין אתכם להצטרף לקורס בניית תיק השקעות וניתוח חברות לטווח הארוך שלנו

חודש טוב לכולם!

מזמין אותך להירשם לניוזלטר שלנו

בו תקבל רעיונות השקעה וגישה לשיעורים לימודיים- מבטיח ללא ספאם או תוכן שאין לך עניין בו