היי חברים

לאחרונה אני כותב בעיקר מעיניים של משקיע ערך אבל אני גם סוחר טכנית אז הרשיתי לעצמי לגוון עבורכם עם שני גרפים על חברות ישראליות שהניתוח הטכני שלהן מאוד פשוט ומתאים למתחילים ומתקדמים כאחד ומרמז לנו הרבה על המומנטום של המניה .

כמו כן באמצעות שני הגרפים הללו תוכלו ללמוד איך לקבל החלטות טובות יותר בצורה פשוטה למדי . בלי לסבך דברים ובלי שטויות על מנטליות 🙂

נתחיל עם הגרף של טבע בארה”ב סימבול TEVA , מה לא נאמר על ידי על החברה הזו מבחינה כלכלית , בעיקר איבדה את הדרך ואת הדירקטוריון מוכה הגורל של החברה הזו . ולהערכתי החברה הזו עדיין לא מצאה את התחתית . אבל בואו נראה מה אומר הגרף . ותאמינו לי שהוא אומר הכול . גם הדובים וגם השורים צריכים להסתכל על הגרף הזה .

ניתוח-טכני-למתחילים

העיקרון בניתוח טכני מאוד פשוט . מגמת עלייה מורכבת משיאים ושפלים עולים . מגמת ירידה מורכבת משיאים ושפלים יורדים .

תהליך רכישת מניה לפי העיקרון הזה מבוססת על קניה מעל השיא והשפל הראשון שנוצר . במקרה של טבע הרכישה היא מעל 33.8 בלבד . ולא יעזור שום דבר לאף צייד תחתית . כל גישה שממליצה לרכוש את הנייר לפי עקרונות הניתוח הטכני מבחינתי עושה חטא עם צ’ארלס דאו ממציא השיטה .

לגבי אפשרות שורט ( דבר שהרבה יותר סביר עם חברה כזו ) ניתן לעשות את זה מתחת לשפל האחרון . במקרה הזה מתחת ל30.8 . ברגעים אלו החברה אמורה לפרסם את דוחותיה כך שסביר שנקבל אחד משני התרחישים כבר היום .

גרף שני עוסק באחת ממניות המומנטום הגדולות השנה בבורסה בתל אביב והיא פורסייט .

שימו לב לגרף הזה שעוסק בעיקרון מאוד בסיסי נוסף בשיטת הניתוח הטכני והוא רמת תמיכה והתנגדות .

ניתוח-טכני-למתחילים

כל העיקרון מבוסס על כך שמניה נסחרת בין שני קטבים . האחד מביא קונים איתו בסמוך לרמת תמיכה במקרה של פורסייט 550 . והשני מביא מוכרים בסמוך לרמת התנגדות . עכשיו שימו לב לכיוון של המניה לפי העיקרון שלמדנו קודם בדמות שיאים ושפלים . רואים את השיאים יורדים כל פעם ואיתו גם המומנטום של הקונים במניה עד שלבסוף אותה רמת תמיכה ב550 נשברת .

אין צורך לסבך דברים . תעבדו חכם והכי חשוב בלי יותר פרמטרים וכלים . אם כבר טכני אז נסו שזה יהיה כמו צ’ארלס דאו וזכרו הניתוח הטכני לא עובד תמיד כמו שהמזל לא עובד תמיד 🙂

לסיום

אתחיל מסורת חדשה בכל מאמר ואשתף אתכם שיר שאני אוהב . הפעם אנדראה בוצ’לי האגדי שלמרות עיוורנו ושפת האם שלו הוא מצליח לרגש ברמה קיצונית בצרפתית בספרדית ובאנגלית עם גרסה מענגת לשיר של אדית פיאף .

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן