היי חברים

הערב סעדתי יחד עם חבר טוב והייתי רוצה להתייחס לנקודה שעלתה בתחילת הארוחה שלנו שלדעתי משמעותית ואומרת עלינו באמת  .

העולם מתחלק לשני אנשים בעיקר . אנשים אקטיביים ,  ואנשים פאסיבים  .

לשני הסוגים האלו יש יתרונות ויש חסרונות . יש האומרים שאנשים אקטיביים הם גם יותר אגרסיביים ולכן הם גם פחות חמים . לעומת זאת הפאסיביים הרבה יותר קשובים וכתוצאה מכך קל להם להשתלב בקבוצה .

כל אחד יכול לקחת את כל אחד מהסוגים הללו ולעשות מהם מטעמים כיצד הם משתלבים באופי שלו . אבל חשוב תמיד לזכור כי בעולם של קבלת החלטות ובמיוחד כאלו שדורשות קור רוח ורצון עז לשינוי סיטאוציה .

אתם לא רוצים להיות פאסיביים . ולכן הייתי רוצה לתת לכם טיפ קטן שיכול לעשות הבדל גדול מאוד בגישה שלכם .

ראשית אתם באמת צריכים להיות כנים עם עצמכם ולשאול את עצמכם שאלה וכמובן לענות עליה בכנות . האם אתם אנשים פאסיביים או אקטיביים ?

האם דעתכם נשמעת ? . האם היא קונקרטית ? האם אתם נוטים להוביל ? האם אתם שוכחים מהר מטעויות ומתרכזים בהתקדמות ?

במידה ועניתם אקטיביים . אתם צריכים לבדוק את הנושא מקרוב וזאת דרך 3 קושיות :

  • מהו הדבר האקטיבי האחרון שעשיתם ותרם לאחרים לחיוב ?
  • כיצד שכנעתם מישהו אחר ללכת בעקבותיכם ? .
  • במידה והיתה לכם דרך להשתנות כליל . האם הייתם עושים זאת ?

 

במידה ועניתם פאסיביים גם כאן תצטרכו לבדוק את הנושא וזאת דרך 3 קושיות :

  • איפה מצאתם את עצמכם נגררים אחרי מישהו אחר ?
  • כמה תהיו מוכנים לשלם עבור החלפת האופי לשנה אחת ?
  • האם הייתם מגדירים עצמכם דחיינים בעיתיים  ?

 

אחרי שעניתם לעצמכם את התשובות . הצעתי אליכם היא לכתוב את הדברים AS IS  כלומר אם שאלתם לדוגמא שאלה כמה הייתם מוכנים לשלם עבור החלפת האופי . תרשמו את הסכום . ולעשות brainwriting שהוא תהליך של כתיבה לצרכי מעקב ושיפור . נסו לעשות זאת פעם אחת בשבוע לפחות וחפשו עקביות .

אקטיבי יכול להיות גם פאסיבי ושחור יכול להיות גם אפור לפעמים . חפשו מי אתם כדי שתוכלו לא להתאכזב כאשר קורה משהו מנוגד לאופייכם .

אני מוצא את עצמי אקטיבי ברוב חיי . ועדיין איפשרתי לעצמי להיות פאסיבי בדברים שאסור היה לי להרשות לעצמי להיות פאסיבי . למדתי מהם וכתבתי עליהם במחברת שלי והיום אני במקום של בחירה . ובחירה ממקום של גמישות מחשבתית היא הבחירה הכי טובה שאתם יכולים לאחל לעצמכם  .

משקיע או סוחר חייב להחליט מיהו . ומה הוא רוצה להיות “כשיהיה גדול ” . האם הוא משקיע ? האם הוא יכול להשקיע ?האם מסחר יומי זה צורך או רצון ?  האם יש משהו מיוחד בו ? יצירתיות . כוח סבל . החלטיות . פחדנות . כל תשובה מתקבלת כל עוד היא מתחברת לסוג שכתבתי עליו קודם .

אז שיהיה לכולנו סופש נעים וחיובי . ובהזדמנות זו כמובן נאחל לכל ילדי ישראל שנת לימודים פורה ומפרה עם הרבה חוויות חיוביות .

נקנח בשיר מקסים של אריק

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן