היי חברים

בד”כ אני כותב על מסחר והשקעות . הפעם ארשה לעצמי לכתוב על עצמי ועל דברים שעושים לי טוב  . אני מאוד מאמין שכאשר מתקיימת מערכת יחסים פתוחה בין כותב לקוראים דברים טובים יוצאים אז בואו נתחיל .

אני בן 33 . ולפעמים זה נראה לעצמי ולחבריי הקרובים שאני בן 63 . אני לא אוהב רעש . אני אדם שנוטה לתת אמון באנשים ובגלל זאת אני אוהב לאכול ולשתות במקומות קבועים . אני גם קונה בשר ודגים באותו מקום .

יש הרבה דברים שעושים לי טוב אבל אם יש כמה דברים  שאני יכול להצביע עליהם זה לשמוע קלאסיקות אמריקאיות כדוגמת טוני בנט עם קול שלא נגמר גם בגילו המתקדם וצ’ט בייקר בכל בוקר יחד עם הקפה וכותרות העיתונים .

מצרף פלייליסט נהדר של האחרון

 

הדבר השני דורש יותר הרחבה וזה עתיקות . קצת כתבתי על זה בביזפורטל בחודש שעבר לגבי איסוף השעונים שלי אבל זה לא מסתכם רק בזה . אני מוצא את עצמי משולהב בתוך הרעיון של הקשבה למומחים שמדברים על פריטים מתקופות שונות ובתי מלאכה שונים שעשו דברים אייקונים .

אני אוהב היסטוריה באופן כללי אבל מעדיף ללמוד ולקרוא עליה כשהיא מועברת דרך פריטי אספנות . פריטים שאני יכול לגלות לכם שאני אוהב במיוחד הם שעונים וכן קופסאות עם ציפוי אמייל וציורים של סצינה כפרית כלשהי . פריטים כאלה בהחלט שואבים אותי פנימה..

תחביב זה קיים אצלי מגיל מאוד צעיר . ממה שאני זוכר זה 12 . הייתי קם בבקרים מוקדמים לפני הבית ספר והולך לשוק הפשפשים רגע לפני שהמומחים באים ואוספים את המציאות 🙂

יש היום 3 תוכניות בטלוויזיה שאני יכול לצפות בהן בלי סוף וגם הן קשורות איך לא לעתיקות .

BARGIN HUNT – תכנית משעשעת על שני צוותים אדום וכחול שמקבלים תקציב של 500 פאונד ושעה לאתר חפצים שיהיה אפשר למכור אותם במכירה פומבית . הזוג שמנצח זוכה לשמור את הרווח בכיסו . תוכנית בריטית טיפוסית עם הרבה בדיחות קרש אבל עם חן רב .

הנה צירפתי לכם קישורים מיוטיוב למי שמעוניין לצפות

https://www.youtube.com/watch?v=A4UmXKqr_ms&t=2s

 

היסטוריה למכירה – תכנית אמריקאית מבית ערוץ ההיסטוריה . מדובר על משפחה שיש לה pawn shop ולקוחות מגיעים למשכן חפצים ואף למכור . מאוד מעניין בעיקר כשמביאים לתכנית כלי נשק ישנים ומטבעות ישנים .

https://www.youtube.com/watch?v=-sk-sKT3nnk

 

מופע העתיקות בדרכים – זו תכנית הדגל מבחינתי – מדובר בתכנית בריטית שקיימת מעל 38 שנים ומשודרת בכל פעם ממקום אחר ברחבי הממלכה הבריטית . מביאים שם חפץ שעבר בירושה ומקבלים עליו סיפור שלם מא-ת וכמובן על השווי שלו . עונג צרוף עבורי .

https://www.youtube.com/watch?v=pxeRaojQyao

 

אכן לא תחביבים של בן 33 טיפוסי . פעם הביאו לי מתנה ליום הולדת כרטיס מגנטי משעשע

יש לי מנוי לסינימטק בתל אביב ואני נוהג לצפות ב2 סרטים בשבוע . לבד . זו סוג של מדיטציה עבורי . אני נותן עדיפות לסרטים אשר השפה בהם ספרדית וצרפתית . לא ממש משנה מה תוכנם . השפות הללו גורמות לי כיף גדול . ואגב כיף אני מאוד ממליץ על סרט כיפי שראיתי לאחרונה בשם “הפרה ז’קלין ”

 

לאחרונה עברתי מקריאה של ספרים לשמיעה של ספרים . עשיתי מנוי חודשי בaudible של אמזון וזו חוויה אחרת לגמרי . מאוד ממליץ לטובת בעלי הפרעות הקשב שביניכם .

זהו לבינתיים תרגישו בנוח לשתף אותי בתחביבים שלכם . ואם יש גם ביניכם שמתחברים לתחביבים שציינתי לעיל אני אשמח לדון בהם אתכם .

שיהיה לנו סופש נעים וממוזג

 

 

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן