היי חברים

במאמרים האחרונים קצת סטיתי מהשקעות במובן הישיר של המילה . כן התייחסתי להשקעה בעצמכם ובמניעים שהופכים ויהפכו אתכם לאנשים שלמים יותר . יש לזה משמעויות גדולות הרבה יותר מטרייד טוב או איתות..

הפעם אני רוצה להמשיך לסטות טיפה ולכתוב על סרט תעודה שראיתי אמש בשם תאטרון החיים . הסרט מציג פעילות מדהימה של אחד השפים הטובים בעולם העונה לשם מאסימו בוטורה השף של אוסטריה פרנצ’סקנה אחת מ3 המסעדות הטובות בעולם שממוקמת במודנה איטליה .

מאסימו בוטורה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קרדיט לphaidon עבור התמונה

 

הסרט מציג פרויקט שאפתני ומדהים של השף האיטלקי שיחד עם שפים גדולים רבים מהעולם הקימו בית לחלוקת מזון שמטפל בכל השאריות של האוכל שלא מנוצל מתוך תערוכת האקספו שהתקיימה במילאנו בשנת 2015 .

בסרט הנדיר הזה נראה כיצד מאסימו השף ניסה לשבור את המיתוג השלילי של העוני בכך ששפך לתוכו פרויקט שלא עוסק רק בצדקה ובנתינה אלא לוקח את מה שמאחד כל אדם באשר הוא . גם אם יש ברשותו הממון לסעוד באוסטריה פרנצ’סקנה המסעדה ממודנה וגם אם הוא מחוסר בית מגרקו מילאנו .

שלט הניאון שנתלה על הבניין שמאכלס את מפעל המזון נקרא “no more excuses”  ומנסה להציג את המסר גם לצוות שהפעיל את המקום וגם לאנשים שפקדו אותו מדי יום .

אנחנו יותר ויותר רואים איך כלכלת השיתוף זוכה לנתחים גדלים בצורה בה אנחנו נעים בערים . לוקחים חופשות ושוכרים משרדים . הנתינה היא ההגדרה העתיקה ביותר לכלכלת השיתוף . זו שלוקחת חלק ממה שיש לנו ונותנת לאלו שיש להם פחות .

אמר ג’וליאנו שמוצג בסרט משפט יפהפה בעיניי . כשנותנים מקבלים . כשהלכתי לעזור לצוות להרים ארגזים חזרתי הביתה שמח . הוא לא קיבל צדקה וקיבץ נדבות . הוא בסך הכול רצה להרגיש שייך .

נסו לדמיין עוני . הכול רע .  . מלוכלך . בודד . פשע . ניצול .מסכנות .  כל המילים האלה ואף יותר מתארות עוני . מאסימו ניסה בפרויקט להחליף חלק מהמילים למשמעות אחרת .

פתאום יושבים להם החלשים של החברה ואוכלים אוכל יצירתי שנעשה על ידי השפים הכי גדולים בעולם . האוכל שנאסף רגע לפני שנזרק אל הזבל יצר מנות שגרמו כיף לחך . חך שלא ידע עונג שכזה .

גולת הכותרת מבחינתי בסרט הייתה ההתאספות בחדר האוכל . העובדה שכולם ישבו יחד ודיברו . תחושת השייכות ריתקה אותי למסך . כולם כאחד דיברו . ולא בהכרח דיברו על הצרות שלהם כפי שהיה מצופה מהם .

הם אכלו ונהנו . הם צחקו ורקדו . הם חלמו ודיברו כמונו . בלי שום הבדל .

הפרויקט היפה הזה ממשיך עד היום ומאסימו בוטורה יחד עם אשתו לארה מנהלים קרן שנקראת food for the soul כאשר מטרת העל היא להקים עוד מפעלי מזון שכאלה . שיהיו יפים ומסודרים . שיהיו בהן תמונות של אמנים . שיהיו בהן מפיות מבד וצלחות פורצלן . שתהיה האווירה . השיתוף והחברה .

הסרט מוצג בנטפליקס ונקרא “Theather Of Life”

. אני מצרף את הטריילר לסרט היפה הזה . אם תצליחו לראות עבורי זו תהיה התגובה הכי טובה למאמר שכתבתי .

שיהיה לנו שבוע טוב

 

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן