היי חברים

שבוע המסחר האחרון היה בהחלט סוער לחיוב בתיק הסווינג שאני מנהל עבור לקוחות אלומות וכמובן עבורי  . במאמר זה הייתי רוצה לפרט קצת יותר על ההתנהלות בתיק הסווינג ועל הסיבות מדוע לדעתי אמשיך להציג תשואת יתר על השווקים . 

גישת המסחר שלי מבוססת בעיקר על ניהול נכון של חשיפה מלאה של התיק ופיזור מסודר של מניות עם ביטא גבוה בכמות קטנה וביטא נמוך עם כמות גדולה תוך שימוש בבחירת מניות על פי פרמטרים שאמנה חלק מהם בהמשך .  

השיטה הזו שעשו עליה מחקרים רבים באוניברסיטאות כמו סטנפורד ואינסיאד מצליחה להוכיח את עצמה בכל תנאי שוק ומצליחה לייצר את הפער הדרוש להוכחת הכדאיות השימוש בשיטה זו .

ומהו הפער הזה ? מתחילת התיעוד על תיק הסווינג בראשון למאי 2016 ועד לתאריך זה 23 ליוני 2017 – מדד המניות הspx500 עשה תשואה פנומנלית של 18% . מרשים למדי.  

התיק שלי ביצע 50.92% . כלומר כמעט פי 3 ממדד הייחוס .

 

הדלתא של מדד הייחוס עומדת על 33% . על דלתא כזו קרנות גידור הגדולות בעולם יכולות רק לחלום…

התיק מבוסס על גודל של 30000 דולר לצורכי הדגמה  ואין שום בעיה לבסס אותו על 300 אלף דולר .

מצרף את תשואת התיק מול מדד הבנצ’מרק בהתייחסות של 3 תקופות זמן על מנת להציג את העקביות של השיטה ,

 

תיק הסווינג

 

 

כמו כן אני מצרף את התשואה הכוללת ואת הנתונים שאפשר ללמוד מהם לא מעט .

 

תיק הסווינג

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אחוזי הצלחה – רק 51% . ז”א ב49 אחוז אני מפסיד כסף . כמה כסף ? 2.67% בעסקה מופסדת לעומת 5.52% בעסקה רווחית

גודל עסקה ממוצעת עומד על 5073 דולר . אורך עסקה ממוצעת 11.43 ימים .

לצורך בחירת המניות אני משתמש במודל שפיתחתי שמבוסס על מספר פרמטרים שרחוקים לגמרי מכל מסנני המניות שהרגילו אתכם בכל המכללות השונות

להלן חלק הפרמטרים שאני עושה בהם שימוש :

  • סנטימנט כלכלי – מחפש חברות שפירסמו דוחות טובים לדעתי גם אם פספסו בשורת הרווח .
  • סנטימנט חברתי – חברות שמדברים עליהן הרבה ברשתות החברתיות בארהב .
  • סנטימנט טכני – מבוסס על שתי תבניות פשוטות שאני מלמד בשיעורים פרטיים .

 

בסופו של דבר אני יכול לומר לכם שהפרמטר הכי חשוב שלי הוא מידת הסבלנות והעקביות . אני לא משנה שיטה בגלל שעסקה אחת לא עבדה לי או שלוש עסקאות לראייה 49 אחוז מהעסקאות אני מפסיד כסף .

 אני מאוד מאמין בעצמי וחושב שביכולתי להכות את מדדי הייחוס בכל פעם שאני משתמש בשיטה המסודרת שבניתי שתקפה בכל מצב שוק . לא שורי ולא דובי . 

המניות שנמצאות בתיק שלי כרגע עדיין לא אמרו את המילה האחרונה ולהערכתי אמורות להמשיך להציג תשואת יתר משמעותית במיוחד מניות כמו shop , trvg , twtr .VRX .

להצטרפות לשירות של אלומות במחיר בדיחה של 235 ש”ח לחודש שהם 67 דולר והרשו לי לזלזל במחיר עבור התמורה שמתקבלת ניתן ללחוץ כאן .

שבוע טוב לכולנו ובהצלחה לכל הלקוחות 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן