היי חברים

ביום שני הקרוב אני מתעתד לפתוח קורס השקעות ערך בו אני מלמד את שיטת ההשקעה שלי בעסקים טובים וציבוריים . מהם הפרמטרים שאני בוחר לפיהם חברה טובה להשקעה והכי חשוב כיצד אני בונה תיק השקעות מאוזן ושקול שמתאים למטרות וליעדים שלי .

לא אחת אני סוקר אתרים ושירותים שמדברים על המניות המומלצות לשנת 2016  . מי שמעלה ומפרסם  גם מדבר על חברות מומלצות למסחר או השקעה ושוכחים פרט קטן אך משמעותי . רשימה של מניות בודדות טובות ככל האפשר לא הופכות תיק השקעות לתיק מאוזן ויציב .

בוובינר האחרון שערכתי ללקוחות בורסה גרף הצגתי תיק מניות שהמלצתי בתחילת השנה למשקיעי ערך בבורסה הישראלית והאמריקאית . התיק הזה הפציץ בתשואות..ועדיין זה ממש אבל ממש לא העיקר . כי…

 

בכדי לבנות תיק השקעות שכזה יש צורך במשקולות חכמות לכל רכיב ורכיב בתיק ההשקעות על מנת לייצר לא רק תשואה כי אם ביטחון ושקט נפשי .

 

שאלתם את עצמכם מדוע משקיעים קטנים או גדולים לא מתמצאים יותר מדי בתיקי הפנסיה וקרנות ההשתלמות שלהם ? הסיבה העיקרית היא האשליה כי התיק שלהם נמצא במקום בטוח ויציב . תופתעו לגלות שאשליה זו לא רחוקה מהאמת .

מנהלי ההשקעות המסורתיים הן בישראל והן בארה”ב מבססים את כל תורת ההשקעות שלהם על בניית רכיבים ומדרגות שבוחנות את רמת הסיכון של המשקיע . לדוגמא תיק עם אוריינטציה לסיכון ייקח תיק שהחשיפה המנייתית שלו תעמוד על 40 אחוז ומעלה . לעומת משקיעים עם אוריינטציה סולידית יותר ייקחו תיקים עם חשיפה מנייתית של 20 אחוז ומטה .

דהיינו לקחת רשימה של 10 מניות או 20 או 5 ולהציג בהן תשואות מדהימות זה לא יציג כהלכה את תשואת התיק הכולל שכן מה שקובע הוא החשיפה המנייתית שנבחרה בעת בניית התיק .

בקורסי ההשקעות שלי בכוונה אני הולך על 3 מדרגים . 3 פרופילי סיכון שהולכים על אוריינטציות שונות שמותאמות לפרופיל של משקיע בין אם הוא צעיר ויש לו עוד שנים רבות לעבודה ולהגדלת רכיב הסיכון שלו ועד אדם מבוגר בן 90 שרוצה לשמור על הכסף ולמקסם אותו בשוק שורי שמספק הזדמנויות .

אני מצרף כאן שקף ממצגת של קורס השקעות בו אני ממשיך להתרות בתלמידים שלי כי לא משנה באיזה פרופיל אתם נמצאים תמיד אבל תמיד תשמרו על המרכיבים הללו .

תיק השקעות לכל החיים

 

אם ניקח רגע את כל הכותרות המפוצצות על רשימת המניות החמות לשנה הקרובה או רשימת המניות החמות לשנים הבאות נבין שהן מרכיבות במקרה הטוב חלק ממרכיב 2 או מרכיב 3 .

גם אם אבחר בתיק שהוא כולו סולידי עדיין אבנה את התיק בצורה כזו שכל מרכיב מהשקף הזה יקבל משמעות בתיק הנבנה . וכנ”ל יהיה גם במצב בו אבחר בתיק בעל אופי מנייתי ארצה למתן את המשקולות באמצעות חלוקה במרכיבים סולידים .

אחרי שלקחנו את כל אחד מהמרכיבים השונים ומצאנו לו את הנכס המתאים בתיק ההשקעות שלנו אנחנו יכולים להתפנות לחלק הבא הכי קריטי בתיק ההשקעות והוא נושא המשקולות או בשם היותר מקצועי אלוקציה .

כאשר רוצים לבנות תיק השקעות מאוזן וכזה שעובד בשבילכם בצורה חכמה ומנצל את הפיקים בשווקים בצורה משביעת רצון אנחנו צריכים לדעת כיצד לחלק נכון את תיק ההשקעות שלנו לפי משקלים שמתאימים לרכיב הסיכון .

לדוגמא אם תיק בעל פרופיל סיכון נמוך נרצה לחזק את הנכסים הסולידים כדוגמת אגח ממשלתי או קונצרני בדירוג גבוה . המשקל של נכס בודד ברכיב שכזה יהיה גבוה שכן כל מטרת רכיב זה היא לשמר את התיק בעתות של חוסר וודאות ולכן נרצה לרכך כמה שאפשר את הסיכונים המגולמים באי וודאות .

לעומת זאת תיק עם פרופיל סיכון גבוה יזכה למשקל נמוך ( אך לא אפסי ) באותו רכיב מרכך וסולידי . ולעומת זאת האפיק המנייתי יזכה למשקלים שמתאימים לנכס עצמו כמו למשל תעודת סל או קרן נאמנות תזכה למשקל גבוה יותר מנייר של חברה בודדת טובה ככל שתהיה .

אחרי שבנינו את התיק משלל משקליו ומרכיביו אלמד אתכם כיצד לנהל את התיק הזה לאורך זמן ולתחזק אותו בצורה שלא תשתלט לכם על החיים . אין צורך להשתעבד עבור תיק ההשקעות . שעה אחת בחודש זה מה שתצטרכו לשמור לניהול תיק ההשקעות שלכם .

הנושאים שאני מעביר בקורס :

 

איתור השקעות ערך בישראל ובארה”ב 

גידור תיק ההשקעות בערכים דולריים באמצעות אופציות 

ניתוח רמות סיכון בשווקים לפי רמת הריבית 

איך שומרים על ערך בשוק לא זול ?

מרכיב השקעה בנדלן בתיק השקעות ( תיק מלא מסודר יינתן לתלמידים ) 

בניית 3 תיקי השקעות מלאים לקניה מיד בסוף הקורס 

שיטה לניהול התיק בשעה אחת בלבד בחודש ! 

 

מי שיבחר להירשם היום יזכה לתשלום של 1500 ש”ח בלבד במקום 2500 .

ובנוסף יזכה לשיעור VIP בן שעה ללא עלות שיועבר על ידי ( הטבה בשווי 400 ש”ח ) 

הרשמה בלינק הזה 

ולסיכום

“אין לנו מושג מה יוליד יום , אך באחריותנו לנהל את הכסף שלנו בצורה חכמה ושקולה .”

 

 

 

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן