11 הסקטורים המרכיבים את שוק המניות האמריקאי

macro-1452987_1280

שוק המניות מאגד בתוכו חברות רבות מתעשיות שונות ומגוונות. על מנת לעשות סדר בבחירת המניות הנכונות לך יש לעבוד מלמעלה למטה משמע להסתכל על הסקטור הרלוונטי ואז לרדת לתעשייה ואז לעבור לרמת המניה הבודדת.

הסתכלות שכזו מאלצת אתכם לחשוב בצורה מתודית ונכונה,לחפש סקטור בצמיחה לרדת לרמת התעשייה שבולטת במיוחד בתוך הסקטור ואז לחפש את הכוכבות הבולטות מתוך התעשייה.

לדוגמא : סקטור הטכנולוגיה , תעשיית השבבים , ומניית AMD שמובילה בצמיחה בתוך התעשייה.

במאמר זה אמנה את 11 הסקטורים המרכזים את שוק המניות האמריקאי על מנת לעשות סדר על הענפים השונים שזמינים למשקיעים בבורסה הגדולה בעולם.

סקטור האנרגיה

תחום האנרגיה מכסה חברות העוסקות בענף הנפט והגז הטבעי. זה כולל חברות חיפוש וייצור נפט וגז, כמו גם יצרני דלקים מתכלים אחרים כמו פחם ואתנול. תחום האנרגיה כולל גם את העסקים הקשורים המספקים ציוד, חומרים ושירותים ליצרני נפט וגז. באופן מוזר, עם זאת, סקטור האנרגיה לא כולל חברות אנרגיה מתחדשת, אשר במקום זאת נחשבות כחלק מסקטור השירותים.

חברות בולטות בסקטור אקסון מובייל, בריטיש פטרוליום ונובל אנרג'י.

מצורף גרף 3 שנים של הסקטור (XLE)

סקטור החומרים

תחום החומרים כולל חברות המספקות מוצרים שונים לשימוש בייצור ויישומים אחרים. תוכלו למצוא יצרני כימיקלים, חומרי בניין, מכולות ואריזות בתחום החומרים, יחד עם מלאי כרייה וחברות המתמחות בייצור מוצרי נייר ויער.

חברות בולטות בסקטור : דו פונט ודאו כימיקלים

מצורף גרף של הסקטור (XLB)

סקטור התעשייה

ענף התעשייה מקיף מגוון רחב של עסקים שונים הכוללים בדרך כלל שימוש בציוד כבד. מניות תובלה כמו חברות תעופה, מסילות ברזל וחברות לוגיסטיות נמצאות בענף התעשייה, כמו גם חברות תעופה וחלל, ביטחון, בניה והנדסה. חברות המייצרות מוצרי בנייה, ציוד חשמלי ומכונות נכללות גם בתחום זה, כמו גם קונגלומרטים רבים.

חברות בולטות בסקטור זה : בואינג יוניון פסיפיק וקטרפילר.

מצורף גרף 3 שנים של הסקטור (XLI)

סקטור התשתיות

תחום התשתיות מקיף כמעט כל סוג אחר של חברת שירות שתוכלו לחשוב עליהם. בתוך המגזר תמצאו כלי עזר המתמחים בהנגשת כוח חשמלי ללקוחות פרטיים ומסחריים וכן מומחים בהעברת והפצה של גז טבעי. שירותים אחרים אחראים על אספקת מים ללקוחות. חברות שירות מסוימות עוסקות ביותר מאחת מתתי המומחיות השונות הללו. בנוסף, יצרני חשמל וחשמל מתחדשים עצמאיים נוחתים גם הם בתחום השירותים,

חברות בולטות בסקטור התשתיות : דיוק אנרג'י ואמריקן ווטר.

מצורף גרף של סקטור התשתיות (XLU)

סקטור הבריאות

לתחום הבריאות שני מרכיבים עיקריים. מרכיב אחד כולל חברות המפתחות תרופות וטיפולים המבוססים על ביוטכנולוגיה, וכן את כלי האנליזה והאספקה הנחוצים לניסויים הקליניים שבודקים טיפולים אלו. האחר כולל ציוד ושירותים רפואיים, כולל ציוד כירורגי, כלי אבחון רפואי וביטוח בריאות.

חברות בולטות בסקטור הבריאות: פייזר מרק וג'ונסון אנד ג'ונסון

מצורף גרף של סקטור הבריאות (XLV)

סקטור הפיננסים

תחום הכספים כולל עסקים הקשורים בעיקר לטיפול בכסף. בנקים הם קבוצת מפתח בסקטור, אך תוכלו למצוא חברות ביטוח, בתי תיווך, ספקי מימון צרכנים וקרנות השקעה בנדל"ן.

חברות בולטות בסקטור הפיננסים : סיטיבנק ג'ייפי מורגן וגולדמן סאקס.

מצורף גרף של סקטור הפיננסים (XLF)

.

סקטור הצריכה המחזורית

סקטור הצריכה המחזורית מכסה מוצרים ושירותים אשר דרישת הצרכן תלויה במצבם הכלכלי של הצרכן. לדוגמה, אם אתה מרוויח 25,000 דולר לשנה, אתה בטח קונה מכונית שונה משל מישהו שמרוויח 25 מיליון דולר בשנה. המגזר כולל חברות שמוכרות פריטים במחיר יקר יותר כמו מכוניות ומוצרי יוקרה, וכן מוצרי פנאי. תוכלו למצוא חברות קמעונאיות מבוססות לבנים וטיט והן מסחר אלקטרוני בקטגוריה זו, יחד עם מניות מלונות ומסעדות.

חברות בולטות בסקטור זה: אמזון נטפליקס ומקדונלדס.

מצורף גרף של סקטור הצריכה המחזורית ( XLY)

סקטור הצריכה הבסיסית

סקטור הצריכה הבסיסית כולל סחורות ושירותים שצרכנים זקוקים להם, ללא קשר למצבם הכלכלי הנוכחי. הקטגוריה כוללת חברות בענף המזון, המשקאות והטבק, וכן מוצרי טיפוח ביתיים ואישיים. תוכלו למצוא גם חברות קמעונאיות המתמחות בתפעול סופרמרקטים וכו.

חברות בולטות בסקטור הצריכה הבסיסית : וולמארט טרגט וטייסון פודס.

מצורף גרף של סקטור הצריכה הבסיסית (XLP)

סקטור הטכנולוגיה

תחום טכנולוגיות המידע מכסה חברות העוסקות בקטגוריות השונות של חדשנות טכנולוגית. חברות מסוימות בתחום טכנולוגיות המידע מתמקדות ביצירת תוכנה או במתן שירותים הקשורים ליישום פתרונות טכנולוגיים, בעוד שאחרות עוסקות יותר בבניית הציוד, הרכיבים והחומרה המאפשרים טכנולוגיות. טכנולוגיית המידע כוללת גם יצרני מוליכים למחצה ושבבים אחרים לתעשיית האלקטרוניקה.

חברות בולטות בסקטור: אפל אינטל ומייקרוסופט.

מצורף גרף של סקטור הטכנולוגיה (XLK)

סקטור התקשורת

תחום שירותי התקשורת הוא החדש מבין 11 הסקטורים וכולל כמה תחומים מרכזיים שהיו בעבר חלק ממגזרים אחרים. ספקי שירותי טלקומוניקציה, כולל רשתות טלקום אלחוטיות וספקי שירותי קווי נייחים ישנים מהווים אגף אחד בתחום. בקצה השני נמצאות חברות מדיה ובידור, כולל מדיה ותיקה ותיקה יותר כמו טלוויזיה ורדיו ומדיה אינטראקטיבית דרך האינטרנט וצורות תקשורת חדשות יותר כמו מדיה חברתית וכו.

חברות בולטות בסקטור התקשורת : פייסבוק גוגל וטוויטר.

מצורף גרף של סקטור התקשורת (XLC)

סקטור הנדל"ן

תחום הנדל"ן כולל בדרך כלל שני סוגים שונים של השקעות הקשורות בנדל"ן. חלק מהמניות בענף אחראיות על פיתוח פרויקטים חדשים של נדל"ן ואז ניהולן על ידי השגת דיירים עבור חללים שונים בתוך נכס הפרויקט. בנוסף, מרבית נאמני ההשקעה בנדל"ן, שהם גופים עסקיים מועדפים על מיסים הפועלים בתחומים שונים בענף הנדל"ן, נחשבים לתחום הנדל"ן כמו קרנות ריט וכו.

חברות בולטות בסקטור הנדלן : אמריקן טאוור וסיימון פרופרטיז

מצורף גרף של סקטור הנדלן (XLRE)

אחרי שהסברנו על 11 הסקטורים המכילים את מגוון החברות הנסחרות בשוק המניות האמריקאי ואחרי שעברנו על הגרפים שלהם אנחנו יכולים להבין יותר מי הם הסקטורים שצמחו במרוצת השנים ומי עמד בפני משברים.

כבונוס אצרף לכם את המשקל של כל סקטור מסך כל המניות במדד הSPX500 כך ניתן להבין עוד יותר מהם הסקטורים הגדולים מבחינת שווי שוק של החברות הנסחרות בכל סקטור וסקטור.

למי שרוצה להרחיב וללמוד יותר איך מקבלים החלטות באמצעות ניתוח סקטורים תעשיות ואז ניתוח לחברה הבודדת אני מזמין אתכם להצטרף לתכנית הקיקסטארט שתכשיר אתכם לנתח חברות, סקטורים ותעשיות.

לקבלת סדנת היכרות חינמית עם שוק ההון האמריקאי לוחצים כאן

מזמין אותך להירשם לניוזלטר שלנו

בו תקבל רעיונות השקעה וגישה לשיעורים לימודיים- מבטיח ללא ספאם או תוכן שאין לך עניין בו