7 ההזדמנויות שלא תרצה לפספס בשוק ההון בתקופת הקורונה

covid-4948866_1920

אין עוררין שוירוס הקורונה גרם לשינויים משמעותיים בכל הקשור לצריכה בעולם. הוא הוריד את השווי של מניות התעופה והתיירות, אבל גם הטיס לשמים חברות כמו זום ואמזון שניצלו את המשבר על מנת להאיץ תהליכים שמתרחשים אחת להמון זמן. היום נדבר על 7 ההזדמנויות החד-פעמיות שמתרחשות בימים אלו ממש בשוק ההון. הזדמנויות שלא חוזרות כל יום.

בואו נצא לדרך.

1. חברות שישרדו את המשבר יהנו וערכן יעלה עוד יותר ביציאה מהמשבר ותהיו בטוחים שוירוס הקורונה לא יישאר איתנו לעד

זה יכול לקחת חודש או שנה אבל בשעה זו ממש שאתה קורא את המאמר אלפי מדענים ברחבי העולם מחפשים תרופה ואם ללמוד מן העבר- כשיש מאמץ כזה גדול של טובי המוחות.התרופה תגיע ותטיס עוד יותר את החברות החזקות. צריך לזכור שלכל משבר (גם כזה של פעם במאה שנה) יש שלב של יציאה ממשבר. האדם אופטימי מטבעו ורוצה לדאוג לעצמו וזה לבד יניע את הכלכלה ויעלה את ערך המניות.

2. חברות תעופה ותיירות ירדו בחדות ושווי השוק שלהן צנח

צריך לזכור שענף התיירות לא ייעלם.הוא אולי יעשה התאמות אבל אנשים תמיד ירצו לטייל ולבקר במקומות שונים ברחבי העולם. לראייה אנחנו כבר עכשיו מתחילים לראות יותר תיירות פנים דבר שבעבר היה בשוליים. תחשוב על חברות שעיקר הפעילות שלהן נמצא בתיירות פנים ותבין איזו הזדמנות של פעם בחיים זו.

חברות התעופה. צפויות לחזור לטוס ולצמוח לאחר המשבר

3. הערך של חברות רבות צונח בגלל פחדים לטווח הקצר

באמצעות כלים שתלמד תצליח לנצל הזדמנויות כאלו. צריך לזכור שכשיש גשם כולם נרטבים. גם חברה טובה יכולה לצנוח בחדות בטווח הקצר אך מי שזיהה שמדובר בחברה טובה יכל להרוויח הרבה מאוד כסף. ראו חברה כמו נטפליקס או אפל. כולם פחדו שהחברות הללו יתקשו בגיוס לקוחות אבל לא רק שהן גייסו. הן עלו בעשרות אחוזים והסבו למשקיעים שניצלו את רמות המחירים הנוחים לרווח משמעותי.

4. אפשר להרוויח גם בירידות באמצעות שורטים

הרגילו אותנו לחשוב שניתן להרוויח רק שהבורסה עולה וזה כמובן לא נכון.באמצעות כלים נכונים תוכל להרוויח גם במצב שהבורסה יורדת או שחברה מסויימת לא צולחת את משבר הקורונה לטובתה. למשל חברת בואינג שמוכרת מטוסים ומתקשה לעמוד בתחזיות שלה. אפשר להרוויח בשורט על החברה.

5. סקטור הטכנולוגיה פורח עוד יותר בתקופת הקורונה

בשעה שיש סגר ואנשים לא עובדים הם עוד יותר צורכים שירותים דרך חברות הטכנולוגיה הגדולות. אנשים שבעבר רכשו בגדים רק בקניון היום עושים זאת באמצעות איביי או אמזון. החברות הללו בלבד עלו בשיעור אדיר בחודשים האחרונים ואין סיבה נראית לעין שטרנד זה יעצור.

6. שינוי הריבית והתאמת המדיניות של הממשלות יוצר שינויים והזדמנויות בשוק הסחורות ואגרות החוב (אג״ח)

צריך לזכור ששוק ההון לא מורכב רק ממניות אלא ממרכיבים נוספים שמשפיעים על המצב הכלכלי של כולנו. תסתכלו על מחירי הסחורות בדגש על הזהב והכסף שעלו בשיעורים דו ספרתיים בחודשים האחרונים ועל פי המומחים הגדולים בעולם כנראה וימשיכו לעלות בגלל מהלכים של הממשלות ברחבי העולם.

7. תעודות סל חדשות נוצרות בימים אלו ממש

מי חשב למשל שתחום שלם של עבודה מהבית יהפוך להיות רלוונטי וליצור הזדמנויות למשקיעים להרוויח כסף מהטרנד הבוער הזה. החל מרהיטים לבית ועד חברות לניהול עובדים מרחוק. כל אלו ימשיכו להנות מטרנד מאוד חיובי.

על אף, ובפרט בזכות התנודות בימים אלו, שוק ההון היה ונשאר המקום שמרבית הכסף של הציבור נמצא בו, ובכל מקום שנמצא כ״כ הרבה כסף, נמצאות המון הזדמנויות.

מזמין אותך להירשם לניוזלטר שלנו

בו תקבל רעיונות השקעה וגישה לשיעורים לימודיים- מבטיח ללא ספאם או תוכן שאין לך עניין בו