היי חברים

את המאמר השבועי אקדיש לטובת אלו שחיים את הרגע .

אמש קיימתי מפגש משקיעים סוער . כנראה הסוער ביותר מאז שאני מקיים את המפגש הזה בשלוש שנים האחרונות . עסקתי בתמונה שנוצרת במדיה הכלכלית שאנו רגע לפני המפץ הגדול . שווה 28 דקות מזמנכם .

מזכיר לי קצת את המערכון של ציפי שביט ודודו טופז שחייזרים קרובים לנחות עלינו כי כך נכתב בספר יחזקאל..וגם אז כל חובבי הגימטריא וחוזי הנביאות תרו אחר אוזניים צמאות למידע ובסוף זו היתה ציפי שביט שנחתה מהשמים…

אחד הדברים שמרתקים אותי ברמה האישית זה התמימות של משקיעים ששוכחים מהר מאוד עובדות ומתפנים לספקולציות מרחיקות לכת . הרי שוק המניות לא עלה בבום אחד והגיע לשיא כל הזמנים .

זה לא קרה..וזה לא לקח שנה אחת או שנתיים או שלוש…אז מה בדיוק המהומה ?

למה יש תחושה באוויר שכולם רוצים שתגיע מפולת רק בשביל שיגידו הנה יש סיבה למה ישבנו בחוץ…

למה חברות כמו פייסבוק ועליבאבא שצומחות ב47 אחוז YOY נסחרות בשיא כל הזמנים..זה לא ייתכן .

אז לכל מי שמחפש את גלגל ההצלה או את הגורו שיציל אותו רגע לפני שהוא מוחק את כספי הפנסיה שלו . העתיד שלו . העתיד של ילדיו . אין באמת כזה . תהיו חכמים ותצליחו לשרוד .

הגישה שלי היא מאוד פשוטה . ברגעים בהם התנודתיות עולה לצמצם באחזקות על מניות שיש להן ביטא גבוה ולעבוד בקו אחיד של לונג ושורט . במצב שכזה אני מסתכן באי יצירת רווח אבל אני מרוויח בגדול בשני דברים.

אני לא מפספס ראלי שיגיע והוא מגיע תמיד אחרי תנודתיות גבוהה ולא מייצר בור בתיק שאח”כ אני רק מתעסק באיך אני גורר את הגופה אל הקבר…

אני נשאר חם ויכול תמיד להגיב לסיטואציה בו יש לי מגמה ולקחת מניות עם ביטא גבוה . אין דרך אחרת . ככה ניצחתי וככה אני אמשיך לנצח את כל רואי השחורות ומנותקי ההגיון .

שמרו על פרופורציה חברים

וכהרגלנו נסיים עם שיר שאני אישית מאוד אוהב של שלישיית גשר הירקון  ” מי מפחד מגברת לוין ”

https://www.youtube.com/watch?v=eXKNUEzKT-U

 

 

מוטי כהן

שמי מוטי כהן – רבים מכירים אותי מחברת בורסה גרף מבית קו מנחה בע"מ לה אני נותן שירותי תוכן מקצועיים מזה 3 שנים . מעבר לעובדה כי הני סוחר מקצועי ומתקיים בעיקר מהמסחר כהכנסה עיקרית אני עוסק במגוון פעילויות שקשורות לשוק ההון ואלו הן בקצרה : ניתוח חברות על בסיס ניתוח טכני וכלכלי לגופים מוסדיים. הכשרת סוחרים ומשקיעים מדרגת מתחילים ועד מתקדמים. הנחיית סדנאות למשקיעים בנושאים פיננסים ועד קבלת החלטות. הכנת אנליזות עבור חברות ייעוץ בארץ ובארה"ב. ייעוץ לחברות מסחר אוטומטי על בסיס הידע שרכשתי במרוצת השנים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן